Published by: 0

ЯК ПРАЦЮЄ ХІМЧИСТКА ОДЯГУ, ПІДГОТОВКА ТА САМ ПРОЦЕС ЧИЩЕННЯ.

Ми відправляємо в хімчистку одяг, який занадто ніжний для машинного прання у дома. У цій статті ми розповімо вам про те, як працює хімчистка. Часом буває так, що наша улюблена майка або плаття забруднюються маслом, жиром і т.д. Ці плями важко вилучити в домашніх умовах, крім того, можна ушкодити тканина. У такі моменти ви можете відправити одяг у хімчистку, де вам допоможуть усунути плями й змусять речі виглядати краще. Хімчистка стала випадковим відкриттям, зробленим Жаном Батистом Джолли, власником фарбувальні, в 1855 році, коли його домробітниця пролила керосин прямо на скатертину у місце де була стара пляма і воно практично зійшло. З тих пор, застосування керосину  й навіть бензину стало звичайною практикою хімічного очищення одягу. Проте, оскільки вони є легкозаймистими розчинниками, їх застосування було обмежено. Останнім часом, тетрахлорэтилен або перхлорэтилен, використовуються в хімчистці промислової й побутової. Це органічний розчинник, який є досить ефективним у видаленні жирових плям. Принцип, по суті, той же, що й у звичайному пранні, просто в цьому випадку замість води застосовується розчинник.

ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ ПРОЦЕС ХІМЧИСТКИ ОДЯГУ.

Вибір процесу визначається одягом. Перевіряйте етикетки на одязі, щоб одержати необхідну інформацію. Шукайте спеціальні символи по уходу. Отже, переходячи до роботи хімчистки, вона традиційно ділиться на наступні етапи:

Попередня обробка до хімчистки. На цьому етапі виведення плям. Це допоможе спростити видалення плям з наступним застосуванням розчинника.

Машинна хімчистка. На цьому етапі одяг направляється на машину хімчистки. По завершенню процесу, розчинник повністю віддаляється з одягу циклом віджиму. Залишки розчинника випаровуються під час сушіння.

Прасування – це останній штрих, який повертає одягу первозданний вид, рятує її від складок і зморшок.

Помніть, хімчистка не здатна вилучити всі плями, особливо ті, що залишалися на тканині тривалий час або були безрезультатно оброблені в домашніх умовах. Якщо Ви сумніваєтеся в тому, що можна вивести плями на одязі в домашніх умовах, відносьте речі в хімчистку.