Published by: 0

Догляд за пуховиком: як не зіпсувати гарну річ

Незважаючи на кліматичні зміни, нам усе ще потрібна теплий одяг на зиму. Одним з оптимальних варіантів є пуховик – куртка або пальто, у якого як наповнювача використовується пух або різновиди поліефірних волокон (синтепон, силікон і інші). У результаті річ виглядає приємно, важить мало й відмінно гріє. Але й доглядати за таким предметом гардероба потрібно правильно, інакше прийде попрощатися з ним уже наприкінці першого сезону. Нижче ми роскажемо про переваги послуги – хімчистка пуховика.

Хімчистка пуховика. Прання і  зберігання 

 Як би не любили ви пральні машини, навіть якщо на бирці є піктограма машинки-автомата, прати пуховик краще вручну. Вода повинна бути при цьому не більш 30-40 градусів. Потрібно дуже делікатно потерти забруднені місця, намагаючись якнайменше м’яти наповнювач. Відразу попередимо, що натуральний пух дуже добре усмоктує мийні засоби й потім їх неохоче «віддає» при полосканні. Після прання віджимати пуховик потрібно теж акуратно, сушити в розваженому виді вдалині від сонця або батарей опалення.

Після сезону носки зберігають пуховики в шафі, у розваженому на тремпеле виді, у спеціальному бавовняному чохлі. Фахівці категорично не рекомендують використовувати для зберігання поліетиленові пакети й тісні полки.

При невеликому забрудненні можна обійтися без прання. Достатня пляма спочатку почистити шматочком сухої тканини. Потім нанести невелика кількість рідкого мила так, щоб воно не потрапило на наповнювач і добре потерти. Після цього ретельно прополоскати ділянка від мила, щоб не залишилася плями, і просушити.

Чим небезпечне самостійне прання. Чим краще хімчистка пуховика

На жаль, відомі тисячі випадків, коли майже новий пуховик ставав абсолютно непридатним до подальшого носіння після неправильного прання. Ніхто не може гарантувати вам, що після самостійного прання ваш пуховик збереже свій вид. В процесі сушіння пуховика в домашніх умовах можуть виникнути затечи, пухнув буде не належним чином розбитий і може  узятися грудкам

Щоб уникнути таких неприємностей, краще звернутися в хімчистку. У цього розв’язку є кілька плюсів:

  • Сучасні засоби для професійного чищення не ушкоджують тканина, наповнювач;
  • Досить одного сеансу хімчистки наприкінці сезону, щоб восени ваш пуховик виглядав як новий;
  • При обробці віддаляється не тільки бруд зовні, але й пил, а також мікроорганізми, які можуть перебувати в забрудненому наповнювачі;
  • У процесі сушіння на спеціальному устаткуванні весь наповнювач залишається на своєму місці й не збирається в грудки (навіть невеликі).

Не зайвим буде згадати приказку «Скупий платить двічі», адже краще відразу заплатити за хімчистку, чим потім в екстреному порядку купувати новий пуховик.