Published by: 0

Штори – незамінний елемент у будь-якому інтер’єрі. Вони зроблять затишніше не тільки кімнати квартир і будинків, але й офісні приміщення. Крім виконання естетичної функції, штори мінімізують влучення сонячних променів і зберігають відокремлену атмосферу. Будь-які штори потребують відходу, оскільки на них накопичується пил, бруд, мікроби, що може негативно відбитися на здоров’я людей, а в деяких випадках викликати алергійну реакцію. Згодом портьєри втрачають свій насичений колір, і їх вид стає менш привабливим. Незважаючи на те що в кожному будинку й квартирі є пральна машинка, у якій можна випрати штори, найкраще здавати їх у хімчистку. Удома можна випрати тільки штори невеликих розмірів із синтетики. Інші матеріали вимагають особливого підходу. Незнання нюансів обігу з текстильними виробами з того або іншого матеріалу може привести до їхнього псування.

хімчистка штор

 

 

Етапи й нюанси робіт у хімчистці

Коли фахівець прийме штори, спочатку він повинен оглянути їх, визначити, чи їсти ушкодження. При виявленні таких цей фактор заноситься у відповідну квитанцію. Потім переходять до подальших дій: – визначення тканини штор і ступені стійкості фарби; – установлення ступеня забруднень і зношеності; – складання рекомендацій з хімчистки з урахуванням даних, відбитих на ярлику. Деякі виробники, щоб полегшити процес хімчистки, указують на етикетках необхідні дані  стосовно можливих видів чищення. Але в більшості випадків таких не виявляється, і доводиться робити вибір на підставі інформації про сполуку тканини, його можна визначити в лабораторних умовах або ж візуально. Рекомендації на прикладі деяких тканин:

  1. Оксамит. Потрібний особливий підхід і спеціалізоване встаткування. Підходить тільки сухе чищення;
  2. Батист. Рекомендується сухе чищення;
  3. Муслін. Звичайна й легка тканина. Підходить будь-яка хімчистка;
  4. Муар. Підходить винятково сухе делікатне чищення;
  5. Органди. Тонкий матеріал. Попередньо його потрібно випрати. Хімчистка можлива без обмежень;
  6. Органза. Залежить від сполуки. Якщо це шовк, то не можна чистити у висячому положенні, якщо віскоза – дозволене сухе чищення без обмежень.
  7. Полотно. Сухе чищення.
  8. Тафта. Залежно від сполуки, застосовують різні технології чищення.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.